Nagyon akartak a pécsi lányok, csak a labda nem akart a gyűrűben landolni

Nagyon jó volt látni, hogy szinte csordultig megtelt a Nemzeti Kosárlabda Akadémia csarnoka a negyeddöntő első összecsapására – a Sopron felett aratott szombati diadal valószínűleg azokat is kicsábította, akik egy ideje nem voltak női kosármeccsen. Persze jöttek jócskán Szekszárdról is szurkolók, így aztán fantasztikus hangulatban kezdődhetett a mérkőzés. Rögtön az elején érezni lehetett, hogy hatalmas csata lesz, és egy-két pont fog dönteni. A pécsi lányok kapták el jobban a rajtot, Katanic duplájával az 5. percben 10-2-re vezettek, s végül meg is nyerték az első negyedet, de a második már a vendégeké volt. Látszott, hogy hazai oldalon két húzóember, Kiss Virág és Wentzel Nóra sem teljesen egészséges, előbbi a vállával, utóbbi a combjával bajlódott, a vendégek frissebbnek, dinamikusabbnak tűntek. A 17. percben Dudásová duplájának köszönhetően vezetett először a Szekszárd (25-26), de erre még postafordultával jött a válasz Kiss Virág két értékesített büntetője és Calhoun hármasa kép...