Jobb volt, mint jó néhány vébémeccs: a PMFC nyerte a baranyai fociderbit

A katari vébén tele már a padlás a 0-0-s mérkőzésekkel, így aztán nagyon bíztunk benne a baranyai derbi előtt, hogy itt lesznek helyzetek, lesznek gólok, lesz izgalom. Azt egyébként öröm volt látni, hogy hideg idő ide vagy oda, elég szépen megtelt a lelátó, kétezren biztosan kijöttek a PMFC–Szentlőrinc rangadóra. Nem bánták meg, hogy nem a Belgium–Marokkót kukkolták a tévében! A két baranyai csapat ugyanis kifejezetten jó meccset rittyentett az újmecsekaljai szürkületbe: Szabó Máté lövése után már a 7. percben a kapufán csattant a labda. Az első félidőben nem lehetett unatkozni, hol ezen, hol azon az oldalon alakult ki helyzet. A lehetőségekkel a pécsiek sáfárkodtak jobban, hiszen egy nagy lőrinci védelmi hibát kihasználva hamar vezetést szereztek, miután Nikitscher a félpályához közelről lőtt a rosszul kimozduló, bizonytalankodó Prokop mellett a kapu jobb oldalába (1-0). Hamar jött a válasz, Daróczi lövése gólt ért volna, de a labda most is a kapufán csattant – ekkor már érezni leh...