Egy ezüstérem, egy vízbe borulás

Belgrád/Somorja | K1 1000 méteren szerzett második helye ellenére felemás érzésekkel zárta a hétvégi belgrádi junior kajak-kenu Európa-bajnokságot Sidó Bianka. A 18 éves kajakosnak már volt két érme korosztályos Eb-ről, tavaly Poznanban K2 500-on második lett Katarína Pecsukovával, K1 1000-en pedig bronzérmet szerzett. Idén Belgrádban az utóbbi számban feljebb lépett eggyel, egyéni legjobb idejét jegyezhette, mégsem volt maradéktalanul elégedett. „Több volt bennem. Ha mindent kiadtam volna magamból, amit tudok, az eredménytől függetlenül jó érzéssel zártam volna az Eb-t. Persze így is örülök az ezűstéremnek, de nem vagyok teljesen elégedett” – mondta lapunknak a somorjai klub sportolója. Hiányérzete abból is fakad, hogy a táv nagy részén ő vezetett, a finisben mégis lemaradt az elsőségről, Nemes Réka meg tudta előzni. „A futam elejétől nem láttam a legfőbb, magyarországi riválisomat. Sajnos én túl erősen mentem a táv feléig, talán azért is, mert bennem volt, hogy Rékának nagyon erős...