A spanyolok elleni győzelemmel negyeddöntőbe jutott a magyar női kézilabda-válogatott

A magyar női kézilabda-válogatott negyeddöntőbe jutott a párizsi olimpián, miután csütörtökön 27-24-re legyőzte Spanyolországot a csoportkör negyedik fordulójában. A szövetségi kapitány együttese a meccs elején nem találta a ritmust, de háromgólos hátrányban, időkérés után magára talált és fordított. Négy góllal is vezetett, és az előnyéből a szünetig kettőt megőrzött. A 38. percben már 20-15 volt az állás, és bár a spanyolok fordítottak, ám a hajrában a magyar együttes kerekedett felül. Érdekesség, hogy a spanyolok elleni találkozót megelőzően Golovin Vlagyimir cserélt a keretben, méghozzá beállóposzton, Bordás Réka helyett Pásztor Noémi került be.