Negyeddöntőbe jutott a női kézilabda-válogatott!

A magyar női kézilabda-válogatott negyeddöntőbe jutott a párizsi olimpián, miután csütörtökön 27-24-re legyőzte Spanyolországot a csoportkör negyedik fordulójában. Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese a meccs elején nem találta a ritmust, de háromgólos hátrányban, időkérés után magára talált és fordított. Négy góllal is vezetett, és az előnyéből a szünetig kettőt megőrzött. A 38. percben már 20-15 volt az állás, és bár a spanyolok fordítottak, ám a hajrában a magyar együttes kerekedett felül. A magyarok egy héttel ezelőtt 31-28-ra kikaptak a címvédő, házigazda és világbajnok franciáktól, vasárnap 25-24-re nyertek Brazília ellen, kedden 31-31-es döntetlent játszottak Angolával, a csoportkört szombaton a hollandokkal szemben […] A Negyeddöntőbe jutott a női kézilabda-válogatott! nevű cikk a Körös Hírcentrumon jelent meg.