Egy utolsó másodperces kosár döntött – vasárnap nagy csata lesz Pécsett!

Egyszerű volt a helyzet a budapesti mérkőzés előtt: miután a pécsi fiúk megnyerték az első meccset, egy újabb győzelemmel lezárják a párharcot, és az ötödik helyen végeznek. Ha a Honvéd egyenlít, akkor vasárnap Pécsett, az NKA Arénában dől el, ki végez előkelőbb pozícióban. Ahogy az várható volt, mindkét csapat beleadott apait-anyait ezen a mérkőzésen is. Az első negyedet Csirke Ferenc együttese nyerte meg (16-18), de a folytatásban a házigazdák voltak egy picivel jobbak, így harminc percnyi játék után 62-53-ra vezettek. Scherer Bálinték azonban nem adták fel, nagyot hajráztak, ennek köszönhetően pedig fordítottak is. Már csak 19,4 másodperc volt hátra, amikor Durmo tripláját követően 76-77 állt az eredményjelzőn. Egyetlen támadása volt tehát a Honvédnak a győzelemhez, a csattanó pedig az utolsó másodpercben érkezett: Filipovic bevágott egy duplát, ezzel megnyerte csapatának a meccset (78-77). A két győzelemig tartó párharc így 1-1-re áll, a harmadik, mindent eldöntő mérkőzésre máju...