Bajnokok a komáromiak

Bajnokok a komáromiak Mészáros Richárd 2024. 04. 29., h - 20:59 3:1-re nyerte a Niké Extraliga fináléjának sorsdöntő meccsét a komáromi férfi röplabdacsapat a pozsonyi VKP ellen, megszerezve a klubtörténet harmadik bajnoki címét. A hétfői időpont ellenére tűrhetően megtelt a Gopass Aréna a bajnoki címről döntő meccsre. A főlelátón a dobok mellett csörgőkkel is felszerelkezett hazai drukkerek és egy szurkolói busznyi komáromi néző is helyet foglalt a főlelátón. Akik magabiztos vendégcsapatot láttak a pályán az első szettben. Remekül működő blokk, dinamikus játék jellemezte a piros-fehéreket, akik osztálykülönbséggel hozták a játszmát (13:25). A másodikban fordult a kocka, elsősorban Vančónak köszönhetően, aki két alkalommal is ászokkal és nehezen menthető adogatásokkal ágyazott meg a VKP többpontos előnyéhez, ami lényegében a játszma végéig megmaradt (25:21). A harmadik szett volt a legtovább kiegyenlített, a fontosságát jól jelezte, hogy a komáromiak edzője, František Ogurčák az els...