Országútis hírek külföldről: holland fölény a CX-vb második napján, Simon Yates sikere Szaúd-Arábiában, fantasztikus formában Narvaez

Holland dominanciát hozott a Cyclo-cross vb női elit futama A csehországi Taborban zajló terepkerékpáros világbajnokság második napján a junior lányok, az U23-as fiúk és az elit hölgyek korosztályaiban avattak bajnokot. Előbbi kettőben magyar érdekeltség is volt, Bruchner Regina és Endrédi Máté révén. Az elmúlt napok esőzése miatt egy igencsak mély talajú, saras, technikás, meredek rámpákkal és palánkokkal teletűzdelt nyomvonal várt a kerekesekre. A junior lányok futamát végül a papírformának megfelelően a francia Célia Gery nyerte a brit Cat Ferguson előtt, míg a dobogó legalsó fokára a szlovák Viktória Chladonová állhatott fel. Regina rendesen megküzdve a körülményekkel a 21. ( 3:39) helyen zárt. Az U23-as fiúknál sem borult a papírforma, miután a holland Tibor Del Grosso győzedelmeskedett két belgát, Emiel Verstryngét és Jenthe Michelst maga mögé utasítva. Endrédi Máté a 46. ( 8:22) helyen zárt. Az elit hölgyek rajtjában sajnos nem volt ott a vírusos megbetegedéssel küzdő Vas Kat...