Országútis hírek külföldről: remekeltek Hulstben a Vas testvérek, van der Poel előbb köpött, aztán nyert, gyilkossággal vádolják Rohan Dennist

Vas Kata Blanka hetedik, míg öccse, Vas Barnabás harmadik lett a hulsti világkupán A hollandiai Hulstben rendezték a 2023-2024-es Cyclo-cross világkupa-sorozat tizenegyedik fordulóját, ahol a női elitben Vas Kata Blankának (Team SD Worx), míg a junior fiúknál öccsének, Vas Barnabásnak szoríthattunk. A nyomvonal ezúttal sem ígérkezett könnyűnek, a meredek rézsükkel tarkított saras pályán talán még a szokásosnál is többet kellett futnia a kerekeseknek. A junior fiúk futamában remek teljesítményt nyújtva az előkelő harmadik helyen ért célba Vas Barnabás, akit csak a hollandok két tehetsége, nevezetesen Senna Remijn és Keije Solen tudott megelőzni. Barna ezzel az eredményével tizenöt UCI-pontot gyűjtött. Az elit hölgyek hatkörös viadalának rajtjánál kissé beragadt Vas Kata Blanka, mindezek ellenére a későbbiekben egyre javuló köridőket elérve araszolt egyre előrébb a mezőnyben, ami végül a hetedik helyhez volt elegendő, ami kilencven világranglista pontot jelentett. A viadalt végül a ho...