Közel harminc ponttal nyertek a pécsi fiúk a fővárosban!

A férfi NB I. B Piros csoportjában javában tart a hajrá az alapszakaszban, így aztán minden egyes meccsnek nagy jelentősége van. Az NKA Pécs csapata is tisztában van ezzel, nem is bízott semmit a véletlenre a TF-BP elleni idegenbeli bajnokin: az első negyed után 12, a nagyszünetben pedig már 23 ponttal vezetett (30-53). A folytatás természetesen semmiféle izgalmat nem tartogatott, Meleg Gergőék még picit növelték is a különbséget, és végül 105-78-ra győztek. Az NKA Pécs 22 győzelemmel és 2 vereséggel a tabella első helyén áll, s ha behúzza a soron következő bajnokiját (a Nagykőröst fogadja), akkor az utolsó forduló eredményétől függetlenül megnyeri az alapszakaszt. Ebben az esetben tehát Ivica Mavrenski együttesének már tét nélküli lesz a PVSK elleni városi rangadó – a vasutasok jelenleg a második helyen állnak. Ivica Mavrenski: – Az elejétől kezdve agresszívak voltunk, ennek köszönhetően az első negyedben kiépítettünk egy nagyobb előnyt. A folytatásban voltak hullámvölgyek, de össz...