Értesítések engedélyezése
Engedélyezi az értesítéseket a böngészőjében?

Negyven év után nyert újra trófeát az Athletic Bilbao

Negyven év után nyert újra trófeát az Athletic Bilbao Kulcsár Péter 2024. 04. 07., v - 08:23 Az Athletic Bilbao nyerte a spanyol labdarúgó Király Kupát, miután a sevillai döntőben 1-1-es döntetlent követően tizenegyespárbajban 4-2-re legyőzte a Mallorcát. A baszk csapat 24. alkalommal nyert Király Kupát, melyet utoljára 1984-ben hódított el, így 40 évnyi szünet után diadalmaskodott ismét. Az Athletic ebben a négy évtizedben más trófeát sem tudott megszerezni, sorozatban hatszor maradt alul a kupadöntőben, az Európa-liga 2012-es fináléját pedig az Atlético Madriddal szemben bukta el. A Király Kupa mostani fináléját 60 ezer néző látta Sevillában, ahol a Mallorca szerezte meg a vezetést a 21. percben, a Bilbaónak azonban a második félidő elején sikerült egyenlítenie. A meccs tizenegyespárbajjal ért véget, ennek során két mallorcai játékos hibázott, míg a Bilbaótól minden lövő betalált. A Bilbao ezzel a sikerrel második a Király Kupát legtöbbször elhódító csapatok örökranglistáján, mely...