Magabiztos győzelem a kerületi rangadón is, folytatja menetelését a DAC

Magabiztos győzelem a kerületi rangadón is, folytatja menetelését a DAC Lencsés Zoltán 2023. 03. 19., v - 19:20 Őrzi négypontos előnyét a tabella élén a DAC labdarúgócsapata: a sárga-kékek vasárnap 3:1-re legyőzték a nagyszombati Spartakot a Fortuna Liga kerületi rangadóján. Érezhető volt a mérkőzés elején, hogy hatalmas a tét: az első húsz percben a küzdelem dominált, támadásépítésre is csak ritkán vállalkoztak a csapatok. Az első klasszikus kapura lövésre 24 percet kellett várni, ekkor Gavrics lőtt fölé egy szabadrúgást jó helyről. 20 perc után a minimális nagyszombati mezőnyfölényt enyhe dunaszerdahelyi dominancia váltotta. A játék ekkor már egy fokkal intezívebb volt és az indulatok sem hiányoztak, a 31. percben Koštrna lehetetlen szögből lőtt kapufát, hazai oldalon pedig Krstovic lőtt oldahálót. A 36. percben már ziccere volt a montenegrói csatárnak, de nem akart a jobb helyzetben lévő Gavricsnak passzolni, lövését pedig blokkolták. A DAC-fölény a 39. percben góllá érett: Káčer...