We Are the World: 40 év titkai már nem titkok
1985 tavaszán az egész világot meghódította egy jótékony céllal, sajátos körülmények között született dal, mely az afrikai éhezők sorsára irányította a figyelmet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Hazánk koronaügyészeinek története a történelem egy-egy darabja. Dr. Ibolya Tibor büntetőjogi legfőbb ügyész helyettes hazánk kilencedik koronaügyészének, az utókor által talán kevésbé ismert Timkó Zoltánnak az élettörténetét írta meg legújabb, a Iustum Aequum Salutare folyóiratban megjelent tanulmányában.
A tanulmányból kiderül, hogy Timkó Zoltán értelmiségi felvidéki család gyermekeként született 1874-ben. Édesapja ügyvéd volt, a jó tanuló, eszes fiú is a jogi pályát választotta, előbb Kassán, majd Budapesten tanult.
Ügyészi pályafutása 1899-ben kezdődött Kassán, majd 1908-tól a Budapesti Királyi Ügyészségen dolgozott. Neve a zugbankároknak nevezett csalók ügye kapcsán vált országszerte ismertté, amely ügyben elmondott többórás vádbeszéde az utókor számára is fennmaradt nyomtatásban.
Az I. világháború alatt a hadsereg számára szándékoltan silány minőségű termékeket eladókkal szemben eljáró csoport tagja volt. Főügyészhelyettes lett, majd az Igazságügyi Minisztériumhoz rendelték át, ahol 1920-tól közel két évtizedig a büntetőjogi osztályt vezette. A korabeli rendszernek megfelelően az ügyészi szervezet de facto vezetője volt, az osztályhoz tartoztak az ügyészi kinevezések, a nagyobb ügyekben a vádiratok revíziója, a büntetőjogi véleményalkotás.
A 30-as években kiállt az államot felforgató forradalmi eszmék – amelyek közé az antiszemitizmust is sorolta – elleni büntetőjogi fellépés mellett, ugyanakkor a köznyomort a kriminalitás lázmérőjének nevezte.
1940-ben koronaügyésznek nevezték ki. Nyugdíjazása előtt utolsó nyilvános beszédét 1944-ben mondta, amelyben az ország iránti mély aggodalmát fejezte ki. 1946-ban, 72 évesen gümőkórban hunyt el.
(Forrás: Ügyészség)
1985 tavaszán az egész világot meghódította egy jótékony céllal, sajátos körülmények között született dal, mely az afrikai éhezők sorsára irányította a figyelmet.
Az uniós állampolgárok, így a magyarok is, április 2-tól már csak előzetes regisztráció után léphetnek be az Egyesült Királyság területére. Az Elektronikus Utazási Engedély (ETA) kiváltására március 5-e óta van lehetőség. A változás elsőre némi aggodalmat keltett az utazók körében, de az eddigi tapasztalatok alapján elmondható, hogy az új rendszer nem jelent komoly akadályt az utazások tervezésében és lebonyolításában.
Három év alatt megháromszorozódott hazánkban a rendszeres podcasthallgatók száma, valamilyen gyakorisággal pedig már a lakosság kétharmada követ ilyen műsorokat – állapította meg egy, a magyarok podcastfogyasztási szokásait vizsgáló friss kutatás. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) megbízásából készült tanulmány arra is rávilágít, hogy a podcasthallgatók több mint 90 százaléka elégedett a hazai műsorkínálat mennyiségével és minőségével.