Rajz & roll címmel zenei képregény-kiállítás nyílik március 29-én a fővárosi Savoya Parkban. A tárlat olyan zenészek, együttesek valós és fiktív kalandjaiba enged betekintést, mint a Beatles, a Nirvana, Ganxsta Zolee és a Kartel, a Kispál és a Borz, a Hooligans és a Road.
A szervezők MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a képregényeket a Master-Lab Comics csapata készítette, a szellemes rajzokat Mester Csaba, a történeteket Tóth-Laboncz Attila.
Ők szintén zenészek (is), előbbi a Bedlam, utóbbi a Tankcsapda basszusgitárosa volt.
Mint írták, a kiállítás látogatói előtt feltárul, miként "lépett fel" Hadházi László humorista az AC/DC-vel, hogyan "vett részt" időutazáson a Hooligans és tartott koncertet a fáraók idején.
Ganxsta Zolee és a Kartel tagjai Mexikóban koncerteznek, találkoznak Messivel, aztán meggyanúsítják őket egy bank kirablásával. A csapatot ártatlanul letartóztatják, végül Columbo hadnagy deríti ki az igazságot.
Egyes képregények a valóságra épülnek, például a Nirvana magyarországi koncertjére. Az akkor még Amerikában is ismeretlennek számító zenekar 1989. november 21-én a Petőfi Csarnokban adott koncertet, két évvel később a Smells Like Teen Spirit című dal hozta meg számukra a világhírnevet.
A képkockák olyan személyek elmondása alapján születtek, akik jelen voltak a budapesti koncerten, és annak színfalai mögött.
Szintén dokumentális képregény készült Henry Rollins amerikai énekesről vagy a Metallica közúti balesetben elhunyt basszusgitárosáról, Cliff Burton-ről.
A kiállítás darabjai zenei újságírók kommentjeivel láthatók: a képek alatt Uzseka Norbert (ekultura.hu/HammerWorld), Pintér Miklós (Grungery) és Rácz Mihály (Lángoló) gondolatai olvashatók.
A Rajz & roll kiállítás március 29-től április 6-ig látható ingyenesen Budapesten, a Savoya Parkban.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
"Most itt is gyaníthattuk, hogy vannak olyan európai parlamenti képviselők, akiktől nem áll távol a gondolat, hogy a saját hazája ellen dolgozzon" - fűzte hozzá Orbán Viktor.
Veres András megjegyezte: a mai média világában pár másodpercre lehet az emberek figyelmét lekötni, de az Istennel való kapcsolat nem lehet egy pillanatnyi élmény része, az tartós, mély figyelmet igényel.
Bécs városa által idén is felmérés készült az általános és középiskolások között a vallási meggyőződésükről. Az eredmény sokkoló: a diákok többsége ma már muszlim hitű, nem keresztény.