Kanada kipipálva, ezúttal a könnyebb utat választotta a válogatott

Megnyerte utolsó csoportmérkőzését a hazai rendezésű vizes világbajnokságon a női vízilabda-válogatott, 11-7-re múlta felül a kanadai csapatot. Bíró Attila tanítványai így az A csoport második helyén végeztek, Argentínával mérkőznek meg a nyolcaddöntőben.

2022. 06. 24. 22:03
KESZTHELYI-NAGY Rita
Budapest, 2022. június 24. Keszthelyi Rita (j) és a kanadai Kyra Christmas a vizes világbajnokság nõi vízilabda tornáján, az A csoportban játszott Magyarország-Kanada mérkõzésen a margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2022. június 24-én. MTI/Koszticsák Szilárd Fotó: Koszticsák Szilárd
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Olaszország Kolumbia legyőzésével bebiztosította a helyét az A csoport élén, a Magyarország–Kanada mérkőzés tétje tehát a második hely volt, illetve Hollandia elkerülése a nyolcaddöntőben.

Majdnem három perc eltelt a találkozóból, mire megszületett az első gól, majd azon nyomban a második is – szerencsére mindkettőt a magyar csapat szerezte, az őket nagy erőkkel buzdító népes szurkolótábor megelégedésére. Kettős emberelőnyben a kanadaiak egy gólt ledolgoztak a hátrányukból, az első negyed végén 2-1 volt az állás. A következő nyolc perc sok pontatlan passzt, védést, túljátszott támadást, valamint három-három gólt hozott, így a meccs felénél megmaradt az egygólos magyar előny. (5-4)

A harmadikat nemes egyszerűséggel Keszthelyi-negyednek is nevezhetjük. A csapatkapitány háromszor is megvillant, mellette Szilágyi is betalált – nem maradt sok nyitott kérdés a zárásra, hiszen ekkor már 9-4-re vezettek Bíró Attila lányai. Így azt is megengedhette magának a csapatunk, hogy az utolsó negyedet 3-2-re elveszítse. Női válogatottunk 11-7-re nyerte a mérkőzést, ezzel az A csoport második helyén végzett, a nyolcaddöntőben Argentína ellen folytatja, míg Kanadára keményebb dió, azaz Hollandia vár. Ezúttal a könnyebb utat „választottuk”.

A csoport, 3. forduló:
Magyarország–Kanada 11-7 (2-1, 3-3, 4-0, 2-3)
A magyar csapat gólszerzői: Keszthelyi 3, Gurisatti, Szilágyi, Leimeter 2-2, Rybanská, Vályi 1-1