Tizenháromezerszeres határérték-túllépést mutattak ki a talajvízben a felfüggesztett Semcorp debreceni akkuipari üzeménél
A kormányhivatal még februárban tartott helyszíni szemlét az üzemnél, ekkor azt látták, gőzölgő, szúrós szagú anyag szivárog a talajba. Az üzem szerint ez egyszerű kondenzvíz volt.