A Star Wars Eclipse megmentéséért tüntettek a Quantic Dream fejlesztői!

A francia fejlesztőcsapat úgy véli, ha 115 főt elbocsátanak, a játék befejezetlen maradhat, ami több év munkáját vághatja a szemétbe. Pár napja a Quantic Dream néhány alkalmazottja sztrájkot szervezett a stúdió párizsi központja előtt. A demonstráció célja az volt, hogy megmentsék a legfeljebb 115 elbocsátásra váró kollégát, valamint a stúdió nagyszabású Star Wars Eclipse projektjét. A játékot hivatalosan a 2021-es The Game Awards során jelentették be, fejlesztése pedig állítólag évek óta zajlik. A stúdió több területen is nehézségekkel küzdött, köztük az új tehetségek felvételével. A Quantic Dream 2025 végén bejelentette a 3v3-as MOBA-játéknak készülő Spellcasters Chronicles-t, amelyet azonban a múlt hónapban, alig néhány hónapos működés után leállítottak. Ez belső átszervezést és komoly létszámleépítést indított el a francia fejlesztőnél. A Spellcasters Chronicles csapatából akár 115… Olvasd tovább... A Star Wars Eclipse megmentéséért tüntettek a Quantic Dream fejlesztői!

A Star Wars Eclipse megmentéséért tüntettek a Quantic Dream fejlesztői!

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → theGeek

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!