A legfrissebb méréseket a Balatoni Limnológiai Kutatóintézet tette közzé ma kora délután. A Balatoni Limnológiai Kutatóintézet munkatársai hőtérképet állítottak össze, amely a víz hőmérsékletét mélység szerint mutatja a Balaton négy medencéjének megfigyelőállomásain, június 23–28. között. A felszíni vízhőmérséklet június 26–27-re már 29–30C-ra emelkedett. A Keszthelyi -és Szigligeti medencében pedig egyértelmű termikus hőrétegződés alakult ki, a Bővebben...
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → hírbalaton