Norvégia szinte teljesen kitiltja a mesterséges intelligenciát az általános iskolákból

A következő tanévtől szinte teljesen betiltják a mesterséges intelligencián alapuló eszközök használatát a norvég általános iskolákban. A kormány szerint a cél az, hogy a gyerekek előbb elsajátítsák az alapvető készségeket, és csak később találkozzanak az AI-val.

Norvégia szinte teljesen kitiltja a mesterséges intelligenciát az általános iskolákból

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Eduline

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!