Kvalifikációs zónák és a foci-vb: szégyenteljes az ázsiai mérleg Lencsés Zoltán 2026. 06. 28., v - 12:59 Kilenc ázsiai válogatottból hét búcsúzott a csoportkörben, az afrikaiak közül viszont tízből kilenc továbbjutott. Ennyire látványos különbségeket legközelebb számításba kéne vennie a FIFA-nak – bár ezt eddig sem tette. Földrészek szerinti értékelésünk. Az idei torna eddig az afrikai csapatok tornája: a tíz résztvevő közül kilenc is továbbjutott a csoportjából, egyedül az a Tunézia esett ki, amely helyi források szerint nagyon rossz hangulatban érkezett a tornára, sőt Sabri Lamouchi szövetségi kapitányt olyannyira nem szerették a játékosok, hogy egyes hírek szerint egyenesen toxikus volt a légkör az öltözőben – szóval nyugodt körülmények között valószínűleg Tunézia is többre lett volna képes, mint amit mutatott. A csoportkörből Marokkó, Elefántcsontpart, a Zöld-foki Köztársaság, Egyiptom, Ghána, Szenegál, a Kongói DK, Algéria és Dél-Afrika is továbbjutott. Az afrikai zónát jelentő...
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Új Szó