Közel 40 fokos hőség perzseli az országot Nagy Roland 2026. 06. 28., v - 12:20 A vörös riasztás a teljes déli országrészben érvényben marad a jövő hét elején is. A lehűlés nagyjából a hét közepén érkezhet. Hétvégére az egész országot elérte a rekkenő hőség. A Szlovák Hidrometeorológiai Intézet (SHMÚ) vasárnap a teljes nyugati országrészben, illetve néhány keleti járásban is harmadfokú hőségriasztást adott ki. Ezeken a területeken a levegő hőmérséklete eléri a 38 Celsius-fokot, de bizonyos helyeken még ennél is nagyobb lehet a forróság. A hőségriasztás (első- vagy másodfokú) egyébként az északi, hegyvidékes területeken is érvényben volt, itt „csak” 33–35 Celsius-fok körüli hőmérsékletet mértek. A hétvégén még az esti órák sem jelentettek felüdülést, hiszen a hőmérő higanyszála még napnyugta után is közel 30 Celsius-fokot mutatott. Az SHMÚ mérőműszerei Malacka környékén szombatról vasárnapra úgynevezett szupertrópusi éjszakát jegyeztek, mely során a hőmérséklet egyetlen percre sem csö...
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Új Szó