A hazai ipar 2022 óta először járult hozzá pozitívan a GDP-hez 2026 első negyedévében, a szektor fellendülése pedig várhatóan a következő hónapokban is folytatódik majd - derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) júniusi Inflációs jelentéséből. A 4 éve szenvedő szektor talpra állását elsősorban a számítástechnikai és villamos berendezések gyártásának felfutása, valamint az új feldolgozóipari kapacitások kiépülése támogatja. Az ipari rendelésállomány áprilisban 31,6 százalékkal múlta felül a 2025-ben látott adatot, kiemelkedő növekedéssel a villamos berendezések és a járműipar terén. Az MNB előrejelzése szerint 2027-től az új exportkapacitásoknak és a javuló külső környezetnek köszönhetően nőhet Magyarország exportpiaci részesedése, amelyben várhatóan az ipar is komoly szerepet játszik majd.
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Portfolio