Rendkívüli állapotot vezettek be pénteken a Krím és Szevasztopol hatóságai. Szergej Akszjonov, a 2014-ben elcsatolt félsziget vezetője közölte, hogy Mihail Razvozsajevvel, a kikötőváros kormányzójával együtt „elsősorban a gazdasági jellegű kérdések rendezése érdekében” hozta meg ezt az intézkedést. A tisztségviselő szerint a rendkívüli állapotra vonatkozó jogi szabályozás lehetővé teszi, hogy a polgárok létfenntartását biztosító valamennyi terület stabil működésével kapcsolatos kérdéseket a lehető leggyorsabban oldják meg. A Krím és Szevasztopol áram- és üzemanyagellátásában, valamint közlekedési infrastruktúrájában az elmúlt hetek ukrán dróntámadásai komoly károkat okoztak. Korábban, logisztikai nehézségekre hivatkozva, mindkét régióban korlátozták a töltőállomásokon a benzineladást. Alekszandr Novak orosz miniszterelnök-helyettes pénteken kijelentette, hogy […] A Rendkívüli állapotot vezettek be a Krímben és Szevasztopolban nevű cikk a Körös Hírcentrumon jelent meg.
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Körös Hírcentrum