John Carmack bocsánatot kért, miután „a Quake tönkre tette az id Software-t”!

A Twitteren egy kis diskurzus alakult ki a legendás stúdió több vezéralakja között, érdemes ezt összefoglalnunk. Június 22-én volt a Quake 30. évfordulója, és ahogyan az egy ilyen úttörő, befolyásos és időtálló játéktól elvárható, rengeteg elismerés, tisztelgés és ünneplés kísérte az eseményt. Ugyanakkor a játék mögött álló néhány hajtóerő is kissé mélyebben elgondolkodott az akkori időkről, és ahogyan az néha megesik, amikor a fiatalkori emlékek felszínre jutnak, elég mélyre merültek az érzelmeikben. Sandy Petersen, a Quake társtervezője, aki 1993-ban csatlakozott az id Software-hez, indította el a dolgot azzal, hogy a Twitteren nyersen leírta: a Quake tönkretette az id Software-t. How Quake ruined id Software. There has been a lot of praise of Quake of late, with its 30th anniversary, and it’s deserved. Quake is… Olvasd tovább... John Carmack bocsánatot kért, miután „a Quake tönkre tette az id Software-t”!

John Carmack bocsánatot kért, miután „a Quake tönkre tette az id Software-t”!

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → theGeek

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!