Magyarország csatlakozott az uniós energiatárolási megállapodáshoz

Magyarország csatlakozott ahhoz a háromoldalú európai megállapodáshoz, amelynek célja az energiatárolási kapacitások gyors bővítése az Európai Unióban. Kapitány István energiaügyi miniszter Facebook-bejegyzésében közölte, hogy a 22 tagállam részvételével létrejött kezdeményezés keretében Magyarország 2028-ig 700 megawatt új energiatárolói kapacitás kiépítését vállalta.

Magyarország csatlakozott az uniós energiatárolási megállapodáshoz

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Portfolio

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!