Minden idők legdurvább európai hőhulláma sújt közel 200 millió embert: szombaton a kontinens nagy részén 35, egyes területeken akár 42 Celsius-fokos hőséget mérhetnek Németországtól Romániáig - tudósított az MTI, a Bloomberg és a Reuters. Az extrém hőség miatt iskolákat zárnak be, túlterheltek a kórházak, akadozik az áramellátás, és számos szabadtéri rendezvényt mondtak le. Európa infrastruktúrája nincs felkészülve a jelenségre, a klímaalkalmazkodás pedig egyre súlyosabb költségekkel jár.
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Portfolio