Az EU papíron búcsút mond az orosz gáznak – a számok mást mutatnak

Az EU papíron az orosz gáz teljes kivezetésére készül – a valóságban azonban Oroszország részesedése az EU LNG-importjában a 2025-ös évi 13,9%-ról 17,3%-ra nőtt 2026 első negyedévében. Ez a legnagyobb elmozdulás a teljes negyedéves adatsorban. Bár elsőre az juthat eszünkbe, hogy a növekedés hátterében a Hormuzi-szoros márciusi lezárása áll, valójában az ok sokkal prózaibb: a tilalom előtti betárazás.

Az EU papíron búcsút mond az orosz gáznak – a számok mást mutatnak

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Portfolio

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!