Forró krumpli a Tiszánál: mi legyen az anyák szja-mentességével?

A Fidesz–KDNP egyik emblematikus családpolitikai intézkedése, az anyák személyi jövedelemadó-mentessége most a Tisza-kormány egyik legkényesebb öröksége. A konstrukció évről évre egyre több pénzbe kerül, miközben vitatott, hogy valóban növeli-e a gyerekvállalási kedvet, vagy csupán a jobb helyzetű, kétgyermekes középosztályt jutalmazza. A kabinetnek úgy kellene igazságosabbá tennie a rendszert, hogy közben ne robbantsa fel a családpolitikáról kialakított politikai mítoszt, és ne idegenítse el a hétszámjegyű számú érintettet.

Forró krumpli a Tiszánál: mi legyen az anyák szja-mentességével?

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Klubrádió

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!