Medián: A lakosok háromnegyede támogatná az euró bevezetését Magyarországon

Medián: A lakosok háromnegyede támogatná az euró bevezetését Magyarországon Koleszár Linda 2026. 06. 26., p - 15:42 A magyarok 75 százaléka támogatja az euró bevezetését, és több mint ötödük szerint erre minél hamarabb sort kellene keríteni – derül ki a Medián legfrissebb, ezer fős reprezentatív közvélemény-kutatásából. A magyarok háromnegyede támogatná az euró bevezetését – derül ki a Medián legfrissebb, ezer fős reprezentatív felméréséből, amelynek eredményeit Hann Endre ismertette a HVG-vel. A kutatás szerint a megkérdezettek 22 százaléka azt szeretné, ha Magyarország a lehető leghamarabb bevezetné a közös európai fizetőeszközt. A felmérés alapján a teljes népesség 23 százaléka véli úgy, hogy egyelőre nem kellene napirendre venni az euró bevezetését. A kutatásban erre a lehetőségre kérdeztek rá, ugyanakkor nem szerepelt olyan válaszlehetőség, amely a forint hosszú távú vagy végleges megtartását támogatta volna. Hann Endre szerint az euró bevezetésének elhalasztását támogatók közö...

Medián: A lakosok háromnegyede támogatná az euró bevezetését Magyarországon

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Új Szó

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!