Ősztől nem a polgármesteri hivatal részeként, hanem önálló szervezetként működik Nagykanizsán a városrendészet, új feladatként a hosszú ideje elhagyott járműveket is el fogják szállítani - közölte pénteki sajtótájékoztatóján a város polgármestere. Horváth Jácint (Éljen VárosuNk! Egyesület) az előző napi közgyűlésen tárgyalt napirendeket ismertetve elmondta: a korábban közterület-felügyeletként működő szervezeti egységet a közelmúltban alakították át városrendészetté, szeptember 1-jétől pedig önálló költségvetési szervként folytatja a munkáját. Az elmúlt időszakban a szervezet több fejlesztésen ment keresztül, többek között elektromos szolgálati járműveket, testkamerákat és új kommunikációs eszközöket kapott, továbbá kibővített szolgálati rendben látja el a feladatait, ami még hatékonyabb lehet az önálló működéssel. A városrendészet tevékenysége új feladattal is bővül, több szabályozás módosításával ugyanis szeptembertől egy újonnan kijelölt telephelyre elszállítják a közterületen tá...
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Dél-Zala Press