Most akkor az EU legszegényebb országa vagyunk, vagy nagyot csökkent a szegénység?

Ahány párt, annyi statisztika: nagy magabiztossággal állítják a politikusok, hogy az EU legszegényebb helye Magyarország, ahogy azt is, hogy óriásit javultak a szegénységi mutatóink. Segítünk eligazodni, melyik adatsor pontosan mit jelent, és hogy hol van az igazság.

Most akkor az EU legszegényebb országa vagyunk, vagy nagyot csökkent a szegénység?

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → HVG - Gazdaság

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!