Az új kormány első gesztusai látszólag békülékenyek az egyházak felé, de a mélyben ugyanazok a függőségi viszonyok és hűbéri reflexek dolgoznak, amelyek az elmúlt tizenhat évben aláásták az egyházi autonómiát és hitelességet? A Klubrádióban Rózsa Péter Másrészről című műsorában Gégény István katolikus teológus, katolikus teológus, a Szemlélek Alapítvány elnöke, Zalatnay István református lelkész, filozófus és Gábor György vallásfilozófus arról beszélt, milyen lehetne egy valóban „szabad egyház szabad államban”, és mi kellene ahhoz, hogy az új politikai vezetés ne ugyanazt a hűbéri rendszert építse tovább.
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Klubrádió