A rendőrök a múlt héten célzott közúti ellenőrzéseket tartottak a vármegye útjain, csatlakozva az európai szintű ROADPOL Alkohol és Drog akcióhoz. Az ellenőrzés-sorozat részeként június 19-én reggeltől még egy „Alkohol- és Drogmaratont" is tartottak. A fokozott jelenlét elsődleges célja a közlekedésbiztonság javítása, valamint az ittas vagy bódult állapotban történő járművezetés kiszűrése volt. A legfontosabb tapasztalatok:Felelősségteljes baranyai sofőrök: Az ellenőrzött járművezetők döntő többsége szabálykövetőnek bizonyult, és józanul ült a volán mögé. Sőt, még a nem gépi meghajtású járművek vezetői (pl. kerékpárosok) között sem akadt ittas személy.Nulla bódultság: A mintavételek során bódult állapotban lévő sofőrt egyáltalán nem találtak.
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Mohácsi Újság