Átvette a rektori jelképeket Fábián Adrián, a Pécsi Tudományegyetem (PTE) július 1-jén hivatalba lépő rektora a baranyai vármegyeszékhelyen csütörtökön. A jogászprofesszornak a talárt Miseta Attila leköszönő rektor, a láncot Barakonyi Károly rector emeritus adta át az intézmény tanévzáró szenátusi ülésén.Fábián Adrián az eseményen azt mondta: eltökélt cél, hogy igazi egységes, innovatív és láthatóbb egyetemet építsenek."Az első az egyetemi érdek, a második a szervezeti egység érdeke, a harmadik a magánérdek, nem fordulhat elő, hogy intézményi érdek esetleg csak akkor tud érvényesülni, ha nem ütközik partikuláris vagy szubjektív érdekbe" - hangsúlyozta.Hozzátette:az intézményi érdekek, célok, struktúrák, mechanizmusok és a pénzköltés eredője a szenátus általi döntéshozatal, amely azt is jelenti, hogy a szenátus olyan kérdésekkel, tájékoztatásokkal, értékelésekkel és...
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Mohácsi Újság