A tihanyi levendula százéves múltjáról nyílt kiállítás pénteken a Balaton-parti településen, abban az épületben, ahol 2009-ben megkezdte működését a félsziget első levendulaboltja. A levendula mögött történet van – hangsúlyozta Nyárádi Zsolt, a Tihanyi Levendula Manufaktúra alapítója, aki felidézte: Bittera Gyula gyógynövénykutató és illóolajgyáros 1926-ban, száz évvel ezelőtt vette bérbe a Tihanyi Bencés Apátságtól azt a Bővebben...
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → hírbalaton