A villamosenergia-ellátás biztonságos és zavartalan működése érdekében az áramfogyasztás csökkentésére kéri a lakosságot a 18 és 21 óra közötti időszakban Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter. A tárcavezető csütörtöki Facebook-bejegyzésében azt írta, hogy a biztonságos energiaellátáshoz "nincs szükség nagy áldozatokra, csupán néhány tudatos döntésre", és különösen az esti, 18 és 21 óra közötti időszakban érdemes odafigyelni az áramfogyasztásra. A miniszter arra kérte a lakosságot, hogy ebben a három órában mérsékeljék a klímaberendezések használatát, helyette éjszaka vagy a hajnali órákban hűtsék le otthonaikat. Ugyanígy érdemes a különböző eszközök (laptopok, telefonok) töltését, illetve a nagyobb energiaigényű háztartási gépek működtetését, villanyautók töltését a későbbi órákra, 21 óra utánra időzíteni – tette hozzá. A miniszter hangsúlyozta, hogy a magyar villamosenergia-rendszer szakemberei éjjel-nappal azon dolgoznak, hogy mindenki számára biztosított legyen a fo...
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Autoszektor