Teljesen felszámolják a Szuverenitásvédelmi Hivatalt, minden vizsgálat leáll, végkielégítést sem fizetnek

Az Országgyűlés Törvényalkotási Bizottsága elfogadta azt a módosító indítványt, amely szerint a Szuverenitásvédelmi Hivatal nem egyszerűen megszűnik, de feladatait az Igazságügyi Minisztérium veszi át, a vezetők pedig végkielégítést sem kapnak. A hivatal által korábban indított eljárások kivétel nélkül leállnak. A 2023-ban alapított hivatal felszámolásának jogi alapját az Alaptörvény 16. módosítása teremtette meg.

Teljesen felszámolják a Szuverenitásvédelmi Hivatalt, minden vizsgálat leáll, végkielégítést sem fizetnek

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Portfolio

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!