Csütörtökön jelent meg a Magyar Közlönyben a pedagógusok béremeléséről szóló kormányrendelet. A dokumentum szerint a kormány célja, hogy a pedagógusok átlagbére – az Európai Unióval kötött megállapodásnak megfelelően – elérje a diplomás átlagbér 80 százalékát. Az intézkedés részeként 2026-ra jelentős bérnövekedést irányoznak elő, amely a pedagógusok anyagi megbecsülését hivatott javítani.
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Blikk - Pénzügyek