Állami tulajdonba kerül a ZalaZONE járműipari tesztpálya

Nagy Márta bejegyzésében azt írta: a Parlamentben egyeztetett Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszterrel, aki a múlt héten látogatást tett a ZalaZONE-ban, és találkozott a tesztpálya szakmai vezetésével. Száguldás az oválpályán A képviselő jelezte, hogy a ZalaZONE jelenleg közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványként (kekva) működik, így a Tisza-kormány által elfogadott jogszabályok alapján "legkésőbb júliustól ismét állami tulajdonba fog kerülni". Az átvételt követően jelölik ki a ZalaZONE szakmai irányításáért felelős minisztériumot, "amely valószínűleg a tudományos és technológiai minisztérium lesz, de ez még nincs véglegesen eldöntve". A minisztérium első feladata az lesz, hogy alaposan átvilágítsa a ZalaZONE cégeit, gazdálkodását, működését, kihasználtságát és finanszírozását, "mert az előző kormányzat alatt sajnos számos hasonló nagy beruházásnál merült fel a nem megfelelő közpénzfelhasználás gyanúja" - fogalmazott a képviselő. Négyévszakos az üzemeltet...

Állami tulajdonba kerül a ZalaZONE járműipari tesztpálya

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Autoszektor

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!