Miért érezzük úgy, hogy a nyári szünet alatt „semmit nem csináltunk”?

A nyár elején tele vagyunk tervekkel, aztán egyszer csak valaki megkérdezi, mit csináltunk a szünetben és hirtelen úgy érezzük, mintha semmi emlékezetes nem történt volna. Pedig a valóság általában egészen más. A tanévben a napjainkat órák, feladatok és határidők strukturálják. Nyáron viszont eltűnik ez a rendszer, ezért a napok könnyebben összefolynak. Hiába találkozunk barátokkal, pihenünk Miért érezzük úgy, hogy a nyári szünet alatt „semmit nem csináltunk”?

Miért érezzük úgy, hogy a nyári szünet alatt „semmit nem csináltunk”?

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Középsuli.hu

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!