Egy 25 éven át tartó, több mint 25 ezer résztvevő bevonásával végzett kutatás szerint a gyermekkortól kezdve rendszeresen fogyasztott cukros italok és gyümölcslevek jelentősen növelhetik a felnőttkori magas vérnyomás kialakulásának kockázatát. Az American Heart Association folyóiratában, a Circulationben megjelent tanulmány szerint azoknál, akik naponta két vagy több adag cukros italt fogyasztottak, 52%-kal nagyobb eséllyel alakult ki magas vérnyomás, mint azoknál, akik hetente kevesebb mint három adagot ittak.
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Blikk