Enyém, Tiéd, Miénk – öröklés és birtokjog a 19. században

Biztos sokan hallottuk már a nagyszülőktől őseink történetét, mely szerint a szolgálólány összeszűrte a levet a földesúrral, de a társadalmi rangok közti különbség miatt a balkézről született gyermekeket az úr nem vette a nevére. A családi legendárium másik klasszikus története, hogy az egyik ősapánk valójában nemes volt, de elherdálta a vagyont, ezért kitagadták.

Enyém, Tiéd, Miénk – öröklés és birtokjog a 19. században

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Jogászvilág

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!