A menopauzát átélő magyar nőknek mindössze 27 százaléka fordul orvoshoz a tüneteivel – derül ki a Richter Gedeon „Tabutémák a női egészségben” című nemzetközi kutatásából. Eszerint csak a magyar nők 9 százaléka rendelkezik magabiztos tudással, de a fizikai tünetek, az érzelmi és személyes megterhelés ellenére is csak a nők bő negyede fordul orvoshoz, mivel a téma sokszor még „tabunak” számít, kötődik hozzá egyfajta stigmatizáció.
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Infostart