Semmilyen aggályt nem oszlattak el a szélerőművek kapcsán

Semmilyen aggályt nem oszlattak el a szélerőművek kapcsán Tokár Géza 2026. 06. 24., sze - 18:34 Pont az ellentétes hatást érte el a környezetvédelmi minisztérium Dél-Szlovákiát is érintő, szélerőművekről folytatott nyilvános, szerdai pozsonyi egyeztetése. A dühös polgárok szavát a szélsőségesek tolmácsolták, kiabálásba és veszekedésbe fulladt a vita. A létesítendő szélerőmű-parkok témája az elmúlt hetek egyik leginkább felkapott politikai ügyének számít, vélhetően az önkormányzati választásokon is szerepet játszik majd az egyre széleskörűbb tiltakozás. Az elmúlt hetekben több önkormányzat is rácsodálkozott a gazdasági és a környezetvédelmi minisztérium terveire, ami országosan nyolc zónát jelöl ki a létesítményeknek – a legtöbbjüket a magyarok által is lakott régiókban. Kiabálás beszélgetés helyett Ahogy arról korábban portálunk is beszámolt, Udvardon petíció indult a kezdeményezés ellen, Tardoskedd kilobbizta, hogy eltávolítsák a nevét a listáról, de a Nyitra megyében induló magyar...

Semmilyen aggályt nem oszlattak el a szélerőművek kapcsán

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Új Szó

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!