Sokan vállalnak munkát külföldön a biztosabb megélhetés reményében, de néha egyetlen banális figyelmetlenség is elég ahhoz, hogy valakinek teljesen kicsússzon a lába alól a talaj. Így járt a jelenleg Luxemburgban tartózkodó Szakács András is, aki egy lejárt személyi igazolvány és a bürokrácia útvesztői miatt egyik pillanatról a másikra az utcára került. Története nem a munkakerülésről, hanem a kőkemény egzisztenciális túlélésről és az emberi méltóság megőrzéséről szól. András őszintén mesélt lapunknak a drámájáról, a parkokban, hálózsákban töltött éjszakákról, illetve arról, hogyan próbál talpon maradni a kilátástalanságban.
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Blikk