Kapitány: beindul a szélenergia-program, 2030-ra tízszeres kapacitás a cél

Évek óta nem látott szélerőmű-fejlesztési programot indít a kormány Kapitány István szerint, amely legalább 700 megawattnyi új kapacitás kiépítését célozza. A kabinet meglátásában a napelemekre épülő megújulóenergia-rendszer mellé nagyobb szerepet kell kapnia a szélenergiának is, ezért a hálózatfejlesztésekre további 1,5 milliárd eurót fordítanak.

Kapitány: beindul a szélenergia-program, 2030-ra tízszeres kapacitás a cél

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Portfolio

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!