Évek óta nem látott szélerőmű-fejlesztési programot indít a kormány Kapitány István szerint, amely legalább 700 megawattnyi új kapacitás kiépítését célozza. A kabinet meglátásában a napelemekre épülő megújulóenergia-rendszer mellé nagyobb szerepet kell kapnia a szélenergiának is, ezért a hálózatfejlesztésekre további 1,5 milliárd eurót fordítanak.
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Portfolio