Elvtársak és botrányok a kultúrterror jegyében – még mindig kísért a NER színházpolitikája Budapesten

A Fidesz tizenhat éves kormányzása alatt átírta a színházi törvényt, biztos kormánypárti túlsúlyúvá alakította a „szakmai” bizottságokat, és ha kellett, a leghangosabb tiltakozást is figyelmen kívül hagyta, csak hogy a saját embereit ültethesse az igazgatói székekbe. A politikai kinevezettek cikkünk megjelenésekor még szilárdan ülnek pozícióikban. Tizenhat év színházi krónikája, első rész: a budapesti botrányok.

Elvtársak és botrányok a kultúrterror jegyében – még mindig kísért a NER színházpolitikája Budapesten

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → HVG - Kultúra

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!