Gerő Tamás: Nemcsak nyomoz, felderít és vizsgál, hanem vádat is emelhet a vagyonvisszaszerzési hivatal

„A NER lényege az volt, hogy a közvagyonból magánvagyon lett, és ezt hivatott feltárni az új hivatal” – mondta az Esti gyorsban Gerő Tamás ügyvéd. Az Ügyvédekkel a Demokratikus Jogállamért Egyesület elnöke szerint a készülő vagyonvisszaszerzési hivatal rendkívül széles jogosítványokat kapna: nyomozhatna, vádat emelhetne, polgári pereket indíthatna, és akár húsz évre visszamenőleg is vizsgálhatná a közvagyont érintő szerződéseket.

Gerő Tamás: Nemcsak nyomoz, felderít és vizsgál, hanem vádat is emelhet a vagyonvisszaszerzési hivatal

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Klubrádió

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!