Fokozódik a kánikula: holnap már 35 fok fölé emelkedik a hőmérséklet Kulcsár Péter 2026. 06. 24., sze - 18:15 Több járásban narancs riasztás lép életbe. Csütörtökön is folytatódik a kánikula. A Szlovák Hidrometeorológiai Intézet (SHMÚ) másodfokú, narancssárga hőségriasztást adott ki teljes Pozsony megyére, valamint Nagyszombat és Nyitra megye nagy részére, továbbá a Korponai (Krupina) és a Nagykürtösi járásra. Az említett térségekben a nappali csúcshőmérséklet elérheti vagy akár meg is haladhatja a 35 Celsius-fokot. Elsőfokú, citromsárga riadó lesz érvényben Trencsén megye egészében, Besztercebánya megye szinte összes körzetében, illetve Kelet-Szlovákiában a Tőketerebesi, a Nagymihályi és a Szobránci járásban. A levegő hőmérséklete ezekben a régiókban 33 Celsius-fok környékén fog mozogni árnyékban. A készültség délben lép életbe, és várhatóan délután 6 órakor jár le.
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Új Szó