Hamarosan nagy mennyiségben érkezik a piacra a szabadföldi magyar görög- és sárgadinnye, amely a termelők várakozásai szerint idén is kiváló minőségű lesz - áll a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) által az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményben. Magyarországon mintegy 1500 család foglalkozik dinnyetermesztéssel, az egy főre jutó éves fogyasztás pedig görögdinnyéből 10-12, sárgadinnyéből 1,5 kilogramm.A közlemény szerint a dinnye számára eddig kedvezőbb volt az időjárás, mint tavaly, a tavaszi fagyok nem tettek nagy kárt az ültetvényekben. Ez részben annak köszönhető, hogy a kelet-magyarországi térségben az erős fagyokat követően ültették ki a növényeket.Idén nagyjából 3480 hektáron termesztenek görögdinnyét Magyarországon, ami 3-4 százalékos csökkenést jelent az előző évhez képest. A termesztés szerkezetén belül elindult a korai, nagyfóliás termesztés térnyerése is. A hajtatott...
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Mohácsi Újság